Bezpieczeństwo

Stosujesz procedury zabezpieczające przed wtargnięciem nielegalnych imigrantów na naczepę.

Oszczędność czasu

Unikasz kontroli na granicach, a także skomplikowanych procedur związanych z wtargnięciem imigrantów.

Oszczędność pieniędzy

Unikasz wysokich mandatów, których niezapłacenie może skutkować przejęciem Twojego auta.

Czy wiesz, że…

Brytyjska straż graniczna ma prawo do wystawienia mandatu w wysokości nawet 2000 funtów za każdego wykrytego nielegalnego imigranta, a karę ponosi kierowca, pracodawca lub właściciel pojazdu?

Co dla Ciebie zrobimy?

1.
Analiza procedur ostrożnościowych stosowanych w firmie.
2.
Przygotowanie dokumentacji zgodnej ze standardami Border Force.
3.
Szkolenie kierowców oraz pracowników firmy.
4.
Wdrożenie procedur ostrożnościowych do firmy.
5.
Przygotowanie wniosku o akredytację wraz z załącznikami.
6.
Złożenie wniosku i wsparcie prawnika aż do momentu uzyskania decyzji.

Otrzymałeś mandat za przewóz nielegalnych imigrantów?
Pomożemy Ci.

Co dla Ciebie zrobimy?

Zapoznamy się z otrzymanymi dokumentami i przeanalizujemy sprawę.

Sporządzenie odwołania wraz z odpowiednią dokumentacją.

Skontaktujemy się z urzędem Border Force, by wyjaśnić sprawę.

Akredytacja Border Force, czyli skuteczna metoda na uniknięcie kar za imigrantów

Za przewóz nielegalnych imigrantów na pokładzie ciężarówki służby celne Wielkiej Brytanii mogą nałożyć wysokie kary. Mandatem do 2000 funtów za każdego nielegalnego pasażera może zostać obciążony sam kierowca, jego pracodawca lub właściciel pojazdu. Rozwiązaniem nawracającego problemu mandatów za przewóz  imigrantów na pokładzie ciężarówek,jest uzyskanie akredytacji Border Force. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób akredytacja pozwala uniknąć kar za przewóz osób ukrywających się na naczepie.

Czym jest akredytacja służb Border Force?

System Akredytacji Kar Cywilnych Straży Granicznej został stworzony przez brytyjskie służby Border Force. Głównym celem powstania programu było zmniejszenie ryzyka otrzymania kary pieniężnej za przewóz nielegalnych imigrantów. W jaki sposób założenie to jest realizowane? Otóż w przedsiębiorstwach mających certyfikat Civil Penalty Accreditation Scheme muszą funkcjonować skuteczne systemy zabezpieczające przed nielegalną imigracją.

Przewoźnik z akredytacją Border Force ma obowiązek brać pod uwagę wytyczne brytyjskich służb podczas wykonywania tras na terenie UK. Dodatkowo jest zobligowany m.in. do:

  • szkolenia zatrudnionych kierowców w zakresie wewnętrznych procedur,
  • wyposażenia floty pojazdów i kierowców w odpowiednie zabezpieczenia,
  • weryfikowania pojazdów i kierowców oraz sprawdzania stopnia stosowania się do procedur,
  • prowadzenia rejestru zrealizowanych kontroli w formie list kontrolnych,
  • egzekwowania przestrzegania środków ostrożności.

Wdrożenie wszystkich działań zabezpieczających i dysponowanie odpowiednią dokumentacją są kluczowymi działaniami, które pozwolą zmniejszyć prawdopodobieństwo otrzymania wysokiej grzywny. Firmy spedycyjne będące członkiem Border Force w razie wykrycia na pokładzie imigrantów nie zostaną ukarane grzywną,

Sposoby na uzyskanie akredytacji Border Force

Możliwość uzyskania akredytacji Border Force mają wszystkie firmy spedycyjne realizujące przewozy między Europą a Wielką Brytanią. Do uzyskania certyfikatu niezbędne jest wykazanie, że:

  • w firmie funkcjonuje skuteczny system zabezpieczeń uniemożliwiający imigrantom przedostanie się na terytorium UK,
  • przewoźnik dba o prawidłowe działanie systemu zabezpieczeń, np. szkoląc kierowców i weryfikując stosowanie się do procedur zabezpieczających.

W jaki sposób można uzyskać akredytację? Najlepiej z pomocą podmiotów specjalizujących się w pozyskiwaniu takiej akredytacji, któremają w tym doświadczenie. Zdecydowanie się na porady prawników specjalizujących się w zdobywaniu certyfikatu może znacznie ułatwić przebieg wszystkich procedur. Specjaliści mogą m.in. przygotować wymaganą dokumentację, przeprowadzić szkolenia kierowców, wdrożyć niezbędne działania zabezpieczające oraz pomóc odpowiednio skonstruować wniosek o akredytację.

Warto zaznaczyć, że program Border Force jest dla przedsiębiorców opcjonalny. Firmy niebiorące udziału w programie wciąż  mogą stosować własne środki ostrożności i skutecznie unikać kar za przewóz osób nieupoważnionych.

 

Oraz kierowca i jego pracodawca będą w stanie udowodnić że zastosowali środki ostrożności w konkretnej sytuacji w której znaleziono imigrantów na pokładzie. Posiadanie certyfikatu nie oznacza braku kary w konkretnym przypadku jeżeli kierowca nie zastosował się do wytycznych.

    Administratorem Twoich danych osobowych, przekazanych w powyższym formularzu jest Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp.k. z siedzibą we Wrocławiu (kod pocztowy 53-146), przy ul. Racławicka 2-4, NIP 896 158 82 86. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką prywatności - przesyłając powyższy formularz oświadczasz, że zapoznałeś się z jej treścią.