Firmy transportowe potrzebują wsparcia prawnego na każdym etapie działalności, już od samego otwarcia. Pomoc prawnika umożliwia zadbanie o aspekty prawne działalności prowadzonej zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jakie czynności obejmuje obsługa prawna firm transportowych? Kiedy warto z niej skorzystać i dlaczego jest to takie ważne dla Twojego biznesu?
Obsługa prawna firm zajmujących się transportem obejmuje przede wszystkim następujące czynności:
● udzielanie porad dotyczących prowadzenia działalności i bieżącego funkcjonowania podmiotu na rynku polskim oraz zagranicznym;
● sporządzanie dokumentów, w tym m.in. umów, regulaminów, statutów wewnętrznych;
● przygotowywanie pism procesowych i inicjowanie postępowań sądowych;
● prowadzenie negocjacji handlowych;
● pomoc prawną w przypadku nałożonych kar finansowych;
● opiniowanie umów podpisywanych przez firmę;
● przygotowywanie strategii działania dotyczącej konkretnego przypadku;
● reprezentowanie klientów przed sądami i organami administracji publicznej.
Kancelaria transportowa dochodzi również roszczeń w imieniu klienta, zajmuje się szkodami w transporcie, a także zapewnieniem merytorycznego wsparcia mocodawcom na każdym etapie współpracy.
Obsługa prawna firm transportowych obejmuje szereg czynności związanych z ich bieżącym funkcjonowaniem. Na skorzystanie z takich usług warto zdecydować się jeszcze przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Wybrana kancelaria przedstawi Ci wówczas prawa i obowiązki związane z aktywnością gospodarczą na terenie Polski i zagranicy. Pomoże zgromadzić dokumenty niezbędne do legalnego założenia biznesu, a także poinformuje Cię na temat formalności, które należy uzupełniać w związku z funkcjonowaniem firmy.
Kancelaria transportowa w trakcie funkcjonowania podmiotu gospodarczego zajmie się działaniami związanymi z likwidacją szkód, odpowiedzialnością przewoźnika i ubezpieczyciela. To jednak nie wszystko: pomoże również w zagadnieniach dotyczących mandatów i kar za granicą oraz kar umownych. Wesprze również Twoją firmę w założeniu spółki poza granicami Polski czy w windykacji długów. Przeprowadzi też szkolenia transportowe dotyczące m.in. prawa przewozowego czy praw i obowiązków kierowców oraz przewoźników.
Obsługa prawna ma na celu zapewnić firmom transportowym płynne i legalne działanie zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Doświadczenie kancelarii pozwala uniknąć konsekwencji, wynikających z zaniedbania swoich praw oraz obowiązków lub też z ich nieznajomości. Dostęp do specjalistycznej wiedzy, znajomości aktualnych przepisów oraz orzecznictwa zapewnia zgodność działania z krajowymi czy europejskimi wymogami.
Kancelaria transportowa pomaga uzyskać potrzebne zgody, licencje, a także odpowiednie kwalifikacje pracowników do świadczenia usług transportowych. Podmiot pomaga zidentyfikować obszary, w których można zastosować procesy optymalizacyjne umożliwiające zwiększenie efektywności firmy czy zminimalizowanie ryzyka związanego z podjęciem przez pracowników firmy nielegalnych działań.
Jaka kancelaria transportowa zapewni sprawne działanie Twojej firmy? Taka firma powinna mieć następujące cechy.
Analiza powyższych czynników pozwoli wybrać kancelarię, która będzie wspierała Cię w rozwoju na każdym etapie jej działalności.
Obsługa prawna firm zajmujących się transportem składa się z wielu różnych czynności. Aby mieć pewność, że otrzymasz wsparcie w interesującym Cię obszarze, wybierz kancelarię, która oferuje kompleksowe usługi, ma doświadczenie w branży i zapewni Ci wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności.