Jesteśmy ekspertami

Jesteśmy kancelarią prawną, dla której krajowe i międzynarodowe prawo transportowe nie ma tajemnic. Dlatego współpracujemy głównie z podmiotami z branży transport-spedycja-logistyka.

Rozwiązujemy problemy

Od wielu lat pomagamy firmom z branży TSL w rozwiązywaniu problemów prawnych i windykacyjnych. Wiemy, że naszą wiedzę i doświadczenie możemy przełożyć na Twój sukces.

Działamy zdalnie

Żeby skorzystać z naszych usług nie musisz przyjeżdżać do Wrocławia. Jesteśmy w stanie obsłużyć klientów zarówno z Polski jak i innych krajów europejskich bez konieczności spotkań stacjonarnych. Nasze procedury pozwalają na pełną obsługę zdalną.

Mówimy prosto

Nie obawiaj się, że będziemy z Tobą rozmawiać językiem prawniczym. Z naszymi klientami komunikujemy się w sposób prosty i zrozumiały dla wszystkich. Przystępnie wyjaśniamy wszystkie zawiłości postępowania sądowego oraz każdy inny problem prawny.

Nasz BOK jest do Twojej dyspozycji

To właśnie tutaj Twoja sprawa nabiera tempa. W porozumieniu z naszymi radcami prawnymi pracownicy BOK przygotowują niezbędną dokumentację i kierują ją do właściwych adresatów. Odpowiadają na wszelkie zapytania, abyś zawsze był na bieżąco. Zaangażowanie i rzetelność naszych pracowników zaprocentuje Twoim sukcesem.

Poznaj nasz zespół

Nasi prawnicy to praktycy, którzy zapewniają klientom kompleksowe doradztwo w zakresie transportu krajowego i międzynarodowego.

Maciej Maroszyk
Dyrektor operacyjny
Katarzyna Musiałek Sawicz
Prawnik
Paulina Eliasz-Pietrusewicz
Radca prawny
Beata Gądek
Radca prawny
Lucica Kucharec
Aplikantka radcowska
Maurycy Kieruj
Radca prawny
Paweł Łazarewicz
Radca prawny
Mateusz Pernak
Prawnik

Strefa wiedzy

Napisz do nas

lub

zadzwoń na infolinię  Administratorem Twoich danych osobowych, przekazanych w powyższym formularzu jest Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp.k. z siedzibą we Wrocławiu (kod pocztowy 53-146), przy ul. Racłwickiej 2-4, NIP 896 158 82 86. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką prywatności - przesyłając powyższy formularz oświadczasz, że zapoznałeś się z jej treścią.

  © 2022 tckancelaria.eu | Polityka prywatności | Polityka cookies
  Design Proformat
  Kontakt
  Oceń nas
  Maciej Maroszczyk

  Prawnik, Dyrektor Operacyjny w TC Kancelaria Prawna. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim.

  Od 15 lat zajmuje się windykacją sądową i egzekucyjną, a od 10 lat - prawem transportowym.

  Zgromadził bogate doświadczenie w zarządzaniu obsługą podmiotów gospodarczych w zakresie dochodzenia należności, obsługiwał między innymi banki, firmy leasingowe, fundusze sekularyzacyjne.

  Posiada szeroką wiedzę w zakresie prawa transportowego i faktoringu.

  Katarzyna Musiałek Sawicz

  Absolwentka polsko-niemieckich studiów prawa na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (LL.B., LL.M.) i Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu.

  W 2021 r. uzyskała pozytywny wynik egzaminu adwokackiego. Ukończyła podyplomowe studia kształcenia tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych w zakresie języka niemieckiego w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu.

  Jest członkiem Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników (DPJV).

  Swoje doświadczenie zdobywała praktykując w polskich i niemieckich kancelariach adwokackich.

  Doradza w obszarze polsko-niemieckiego obrotu gospodarczego. Prowadzi kompleksową obsługę klientów niemieckojęzycznych. Zajmuje się również prawem rodzinnym, prawem pracy oraz prawem karnym.

  Biegle zna język niemiecki, w tym prawniczy. Posługuje się również językiem angielskim i włoskim.

  Paulina Eliasz-Pietrusewicz

  Radca prawny w TC Kancelaria Prawna. Absolwentka prawa oraz filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

  Ukończyła Schule des Deutsches Recht (Szkołę Prawa Niemieckiego) przy Uniwersytecie Humboldta w Berlinie.

  Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze polskich i niemieckich przedsiębiorców z branży transportowej.

  Specjalizuje się w prowadzeniu spraw międzynarodowych, w szczególności egzekucją należności w Niemczech.

  Prowadzi szkolenia w zakresie zakładania oraz prowadzenia firmy w Niemczech.

  Reprezentuje przedsiębiorców w sporach sądowych na gruncie Konwencji CMR oraz prawa przewozowego.

  Beata Gądek

  Radca prawny w TC Kancelaria Prawna, absolwentka Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu zakończoną pozytywnym wynikiem egzaminu radcowskiego i uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu radcy prawnego.

  Posiada szeroką wiedzę w zakresie opiniowania warunków umów przewozu.

  Doradza przedsiębiorcom w sporach sądowych na gruncie Konwencji CMR oraz prawa przewozowego.

  Lucica Kucharec

  Aplikantka radcowska w TC Kancelaria Prawna. Aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

  Absolwentka prawa oraz prawa w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

  Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze spółek działających przede wszystkim w Rumunii, ale również w całej Europie.

  Zakres obsługi obejmował doradztwo w prowadzeniu działalności gospodarczej na terenie Rumunii w branży HR, e-commerce, tworzyw sztucznych z recyklingu czy wyrobów hutniczych.

  Prowadzi kompleksową obsługę klientów zagranicznych w zakresie odzyskiwania należności na drodze sądowej.

  Biegle zna język rumuński, w tym prawniczy. Posługuje się również językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

  Maurycy Kieruj

  Radca prawny w spółce TC Kancelaria Prawna.

  Poprzednio przez 8 lat współpracował przy obsłudze prawnej dużych spółek spedycyjnych – liderów branży TSL w Polsce i na świecie, doradzając przy zawieraniu korzystnych i bezpiecznych umów jak i wspierając w sporach i problemach nieuniknionych przy prowadzeniu biznesu na duża skalę.

  Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu controllingu na WSB w Poznaniu.

  Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców prawnych w Poznaniu.

  Paweł Łazarewicz

  Radca prawny w spółce TC Kancelaria Prawna.

  Posiada bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie dochodzenia należności pieniężnych w postępowaniu sądowym w szczególności w sprawach związanych z prawem transportowym.

  Posiada szeroką wiedzę w zakresie opiniowania warunków umów przewozu (zleceń transportowych), wystawiania oraz dochodzenia zapłaty kar umownych za nienależyte wykonywanie umów przewozu.

  Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

  Ukończył aplikacje radcowska przy Okręgowej Izbie Radców prawnych we Wrocławiu zakończonej pozytywnym wynikiem egzaminu radcowskiego i uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu radcy prawnego.

  Mateusz Pernak

  Prawnik w TC Kancelaria Prawna.

  Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obronił pracę magisterską w temacie transgranicznego przekształcania spółek kapitałowych.

  Swoje doświadczenie zdobywał w kancelariach specjalizujących się w doradzaniu dużym przedsiębiorcom.

  Posługuje się biegle językiem angielskim.

  W Transcash Kancelaria Prawna pracuje od grudnia 2021 r. i zajmuje się sprawami spornymi, w szczególności związanymi z prawem transportowym oraz sprawami międzynarodowymi.

  Jak oceniasz naszą stronę?*
  Administratorem Twoich danych osobowych, przekazanych w powyższym formularzu jest Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp.k. z siedzibą we Wrocławiu (kod pocztowy 53-146), przy ul. Racłwickiej 2-4, NIP 896 158 82 86. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką prywatności - przesyłając powyższy formularz oświadczasz, że zapoznałeś się z jej treścią.

  Formularz kontaktowy   Administratorem Twoich danych osobowych, przekazanych w powyższym formularzu jest Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp.k. z siedzibą we Wrocławiu (kod pocztowy 53-146), przy ul. Racłwickiej 2-4, NIP 896 158 82 86. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką prywatności - przesyłając powyższy formularz oświadczasz, że zapoznałeś się z jej treścią.