Mandaty i kary za granicą

Zdarza się, że realizując zlecenie transportowe za granicą, otrzymasz mandat lub karę od urzędu. Nie czekaj! Skontaktuj się z nami, a my odwołamy się w Twoim imieniu.
Strona główna » Mandaty i kary za granicą
Nasza kancelaria transportowa pomoże Ci w odwołaniu się od otrzymanych mandatów lub kar od urzędów. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami i będziemy dochodzić Twoich praw.

Pomożemy Ci też w dopełnieniu wymaganych formalności w zakresie akredytacji Border Force czy rejestracji pojazdu w strefach LEZ i ULEZ, aby zabezpieczyć Cię przed konsekwencjami prawnymi czy finansowymi.

Korzyści dla Ciebie

Oszczędność pieniędzy

Odwołanie się od mandatu lub kary zwiększa prawdopodobieństwo anulowania nałożonej kary

Wsparcie prawne

Wystąpimy w Twoim imieniu do właściwych organów i będziemy dochodzić Twoich praw

Oszczędność czasu

Zajmiemy się wszelkimi formalnościami

Możemy Ci pomóc, gdy otrzymasz:

mandat za wjazd do strefy LEZ lub ULEZ
mandat BALM za wykroczenia w Niemczech
karę za przewóz nielegalnych imigrantów — Border Force

Odwołanie od mandatu za wjazd do stref LEZ i ULEZ

Strefy LEZ i ULEZ to obszary niskiej emisji spalin znajdujące się na terenie Londynu. Wjazd do nich jest płatny przez cały rok dla wszystkich pojazdów niespełniających określonych w przepisach wymagań. W przypadku strefy ULEZ wyjątkiem od tej reguły jest dzień Bożego Narodzenia.

Aby uniknąć kary finansowej, należy dokonać opłaty za wjazd lub - jeśli auto nie przekracza dopuszczalnych norm emisji - zarejestrować je w odpowiednich strefach.

Jeżeli jednak zdarzyło Ci się nie dopełnić tych formalności i otrzymać grzywnę, pomożemy Ci przygotować odwołanie od mandatu. Szybkie i umiejętne wypełnienie formularza zwiększy prawdopodobieństwo anulowania nałożonej kary.

Odwołanie od mandatu BALM, dawniej BAG

Federalny Urząd Logistyki i Mobilności, czyli BALM, może wystawić Ci mandat na terenie Niemiec. Takie kary w transporcie międzynarodowym są skutkiem nieprzestrzegania przepisów obowiązujących w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Mandat BALM można otrzymać na przykład za:

 • złamanie zasad dotyczących czasu pracy kierowcy,

 • przekroczenie dopuszczalnych norm hałasu lub emisji zanieczyszczeń.

Niezależnie od powodu otrzymania kary, możesz zdecydować się na odwołanie od mandatu za granicą. Jeśli został on wystawiony niesłusznie, zapewnimy Ci wsparcie w dochodzeniu przysługujących praw.

Akredytacja Border Force

Brytyjskie służby celne Border Force mogą nałożyć karę w wysokości do 2 000 funtów za każdego nielegalnego imigranta znalezionego w Twoim pojeździe lub naczepie. Dlatego realizując transport na terenie Wielkiej Brytanii warto uzyskać akredytację Border Force. Jest to skuteczny sposób na uniknięcie takiej kary przy transportach realizowanych na terenie Wielkiej Brytanii. Uzyskanie certyfikatu i przestrzeganie odpowiednich procedur pozwalają zminimalizować ryzyko otrzymania kary w transporcie.

Aby otrzymać akredytację, musisz:

 • przygotować dokumenty zgodne z wytycznymi Border Force,

 • zastosować w swojej firmie zabezpieczenia przed nielegalną imigracją,

 • zorganizować szkolenia dla pracowników w zakresie wewnętrznych procedur zabezpieczających,

 • sporządzić wniosek o wydanie certyfikatu.

Chętnie pomożemy Ci w realizacji wszystkich tych celów, dzięki czemu szanse Twojej firmy na uzyskanie akredytacji znacznie wzrosną. Natomiast, jeśli otrzymasz karę za transportowanie nielegalnych imigrantów, masz szansę na jej anulację. Po zapoznaniu się ze sprawą przygotujemy odwołanie od mandatu za granicą i skontaktujemy się w Twoim imieniu z odpowiednimi organami.

Czym jest akredytacja służb Border Force?

System Akredytacji Kar Cywilnych Straży Granicznej został stworzony przez brytyjskie służby Border Force. Głównym celem powstania programu było zmniejszenie ryzyka otrzymania kary pieniężnej za przewóz nielegalnych imigrantów. W jaki sposób założenie to jest realizowane? Otóż w przedsiębiorstwach mających certyfikat Civil Penalty Accreditation Scheme muszą funkcjonować skuteczne systemy zabezpieczające przed nielegalną imigracją.

Przewoźnik z akredytacją Border Force ma obowiązek brać pod uwagę wytyczne brytyjskich służb podczas wykonywania tras na terenie Wielkiej Brytanii. Dodatkowo jest zobligowany m.in. do:

 • szkolenia zatrudnionych kierowców w zakresie wewnętrznych procedur,

 • wyposażenia floty pojazdów i kierowców w odpowiednie zabezpieczenia,

 • weryfikowania pojazdów i kierowców oraz sprawdzania stopnia stosowania się do procedur,

 • prowadzenia rejestru zrealizowanych kontroli w formie list kontrolnych,

 • egzekwowania przestrzegania środków ostrożności.

Wdrożenie wszystkich działań zabezpieczających i dysponowanie odpowiednią dokumentacją są kluczowymi działaniami, które pozwolą zmniejszyć prawdopodobieństwo otrzymania wysokiej grzywny.

Firmy spedycyjne będące członkiem Border Force w razie wykrycia na pokładzie imigrantów nie zostaną ukarane grzywną, o ile działają zgodnie z założeniami programu oraz kierowca i jego pracodawca będą w stanie udowodnić, że zastosowali wymagane środki ostrożności. Posiadanie certyfikatu nie oznacza braku kary w przypadku, gdy kierowca nie zastosował się do wytycznych.

Sposoby na uzyskanie akredytacji Border Force

Możliwość uzyskania akredytacji Border Force mają wszystkie firmy spedycyjne realizujące przewozy między Europą a Wielką Brytanią. Do uzyskania certyfikatu niezbędne jest wykazanie, że:

 • w firmie funkcjonuje skuteczny system zabezpieczeń uniemożliwiający imigrantom przedostanie się na terytorium UK,

 • przewoźnik dba o prawidłowe działanie systemu zabezpieczeń, np. szkoląc kierowców i weryfikując stosowanie się do  procedur zabezpieczających.

W jaki sposób można uzyskać akredytację?

Najlepiej z pomocą podmiotów specjalizujących się w pozyskiwaniu takiej akredytacji, które mają w tym doświadczenie. Zdecydowanie się na porady prawników specjalizujących się w zdobywaniu certyfikatu może znacznie ułatwić przebieg wszystkich procedur. Specjaliści mogą m.in. przygotować wymaganą dokumentację, przeprowadzić szkolenia kierowców, wdrożyć niezbędne działania zabezpieczające oraz pomóc odpowiednio skonstruować wniosek o akredytację.

Chętnie pomożemy Ci w realizacji wszystkich tych celów, dzięki czemu szanse Twojej firmy na uzyskanie akredytacji znacznie wzrosną.

Natomiast, jeśli otrzymasz karę za transportowanie nielegalnych imigrantów, masz szansę na jej anulację. Po zapoznaniu się ze sprawą przygotujemy odwołanie od mandatu za granicą i skontaktujemy się w Twoim imieniu z odpowiednimi organami.


Napisz do nas

lub

zadzwoń na infolinię

Administratorem Twoich danych osobowych, przekazanych w powyższym formularzu jest Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp.k. z siedzibą we Wrocławiu (kod pocztowy 53-146), przy ul. Racłwickiej 2-4, NIP 896 158 82 86. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką prywatności - przesyłając powyższy formularz oświadczasz, że zapoznałeś się z jej treścią.
© 2022 tckancelaria.eu | Polityka prywatności | Polityka cookies
Design Proformat
Kontakt
Oceń nas
Administratorem Twoich danych osobowych, przekazanych w powyższym formularzu jest Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp.k. z siedzibą we Wrocławiu (kod pocztowy 53-146), przy ul. Racłwickiej 2-4, NIP 896 158 82 86. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką prywatności - przesyłając powyższy formularz oświadczasz, że zapoznałeś się z jej treścią.

Formularz kontaktowy

Administratorem Twoich danych osobowych, przekazanych w powyższym formularzu jest Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp.k. z siedzibą we Wrocławiu (kod pocztowy 53-146), przy ul. Racłwickiej 2-4, NIP 896 158 82 86. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką prywatności - przesyłając powyższy formularz oświadczasz, że zapoznałeś się z jej treścią.